| MOQ: | 200pcs |
| Price: | USD2.68/pcs |
| Standard Packaging: | PE bag & Carton |
| Delivery Period: | 25-35 days |
| Payment Method: | T/T |
| Supply Capacity: | 15 Million sets per Year |
Touch Switch for bathroom mirror, support Customzation, Smart Dimmer LED Switch, DC12-24V
Functional Modes
Single color:
K1: Turn on/off defogger, automatic shut down after60 minutes.
K2: Turn on/off LED strip, long press for dimming brightnessfrom 10% to 100%.
LED indicator: 100% white light when power on and 30% white light when standby, and then LED indicator will shut down after long pressfor 3 seconds, becomes 30% white light again if press again, and changes to blue light when touching.
With power-off memory.
| Model | AEK-TS2-C |
| Output Voltage | 12/24V |
| Current | Max 5A |
| Power | 60/120W |
| Dimming | 10%-100% |
| Dimension | 122*73*6.5mm |
| Software customization | Supported |
|
|
| MOQ: | 200pcs |
| Price: | USD2.68/pcs |
| Standard Packaging: | PE bag & Carton |
| Delivery Period: | 25-35 days |
| Payment Method: | T/T |
| Supply Capacity: | 15 Million sets per Year |
Touch Switch for bathroom mirror, support Customzation, Smart Dimmer LED Switch, DC12-24V
Functional Modes
Single color:
K1: Turn on/off defogger, automatic shut down after60 minutes.
K2: Turn on/off LED strip, long press for dimming brightnessfrom 10% to 100%.
LED indicator: 100% white light when power on and 30% white light when standby, and then LED indicator will shut down after long pressfor 3 seconds, becomes 30% white light again if press again, and changes to blue light when touching.
With power-off memory.
| Model | AEK-TS2-C |
| Output Voltage | 12/24V |
| Current | Max 5A |
| Power | 60/120W |
| Dimming | 10%-100% |
| Dimension | 122*73*6.5mm |
| Software customization | Supported |