| MOQ: | 200pcs |
| Price: | USD1.72/pcs |
| Standard Packaging: | PE bag & Carton |
| Delivery Period: | 25-35 days |
| Payment Method: | T/T |
| Supply Capacity: | 15 Million sets per Year |
IP44 Single-Key Touch Dimming and CCT Switch, support OEM, Smart Dimmer LED Switch
Functional Modes
Short touch: Dual Color - Cool - Warm - Off... Cycle.
Long touch to adjust brightness (10%-100%).
Defogging activates when light is on.
Indicator Light: White LED, 100% Brightness When On, 30% Brightness when Off, long touch for 3S to turn off indicator, touch again for 30% brightness, blue light when touched, with power-off memory.
| Model | AEK-TS-01-IP44 |
| Output Voltage | 12/24V |
| Current | Max 5A |
| Power | 60/120W |
| Dimming | 10%-100% |
| Dimension | 65*54*11.2mm |
| IP Rating | IP20 |
| Software customization | Supported |
| MOQ: | 200pcs |
| Price: | USD1.72/pcs |
| Standard Packaging: | PE bag & Carton |
| Delivery Period: | 25-35 days |
| Payment Method: | T/T |
| Supply Capacity: | 15 Million sets per Year |
IP44 Single-Key Touch Dimming and CCT Switch, support OEM, Smart Dimmer LED Switch
Functional Modes
Short touch: Dual Color - Cool - Warm - Off... Cycle.
Long touch to adjust brightness (10%-100%).
Defogging activates when light is on.
Indicator Light: White LED, 100% Brightness When On, 30% Brightness when Off, long touch for 3S to turn off indicator, touch again for 30% brightness, blue light when touched, with power-off memory.
| Model | AEK-TS-01-IP44 |
| Output Voltage | 12/24V |
| Current | Max 5A |
| Power | 60/120W |
| Dimming | 10%-100% |
| Dimension | 65*54*11.2mm |
| IP Rating | IP20 |
| Software customization | Supported |