| MOQ: | 1000 |
| Price: | USD8.86/pcs |
| Standard Packaging: | PE bag & Carton |
| Delivery Period: | 25-35 days |
| Payment Method: | T/T |
| Supply Capacity: | 15 Million sets per Year |
Product Features
- The US standard series comes in two specifications: 30W and 60w. 16.5mm design with a 6-position output interface
- Available with black and white output connectors: the black connector has left positive, right negative polarity; the white connector has leftnegative, right positive polarity
- The whole series delivers fullrated power. Equipped with over-voltage, over-current,short-circuit, and surge protection
| Model | UL60-12V |
| Power | 60W |
| Input Voltage | 120V |
| Output Voltage | 12V |
| Current | 5000mA |
| Input Frequency | 50/60HZ |
| Power Factor | 89% |
| Dimension | 199*60*16.5mm |
| Certification | ETL |
| MOQ: | 1000 |
| Price: | USD8.86/pcs |
| Standard Packaging: | PE bag & Carton |
| Delivery Period: | 25-35 days |
| Payment Method: | T/T |
| Supply Capacity: | 15 Million sets per Year |
Product Features
- The US standard series comes in two specifications: 30W and 60w. 16.5mm design with a 6-position output interface
- Available with black and white output connectors: the black connector has left positive, right negative polarity; the white connector has leftnegative, right positive polarity
- The whole series delivers fullrated power. Equipped with over-voltage, over-current,short-circuit, and surge protection
| Model | UL60-12V |
| Power | 60W |
| Input Voltage | 120V |
| Output Voltage | 12V |
| Current | 5000mA |
| Input Frequency | 50/60HZ |
| Power Factor | 89% |
| Dimension | 199*60*16.5mm |
| Certification | ETL |