| MOQ: | 200pcs |
| Price: | USD5.17/pcs |
| Standard Packaging: | PE bag & Carton |
| Delivery Period: | 25-35 days |
| Payment Method: | T/T |
| Supply Capacity: | 15 Million sets per Year |
120VAC 18W USB Socket With Two USB Interfaces For Medicine Cabinet ETL
Product Features
Snap Structure, Hidden Installation
Supports dual USB interfaces
100% Full Load Aging Test
Built-in Output Cable
30,000 Hours Warranty
Short Circuit, Overload, Overvoltage Protection
Model: LSB18-12AC-US
Input Voltage: 12/24V
Current: Max 5A
Power: 60/120W
Sensor distance:0-8cm
Dimension: 41*31*12mm
Cust: Support
| Model | LSB18-12A-US |
| Power | 18W |
| Input Voltage | 120V |
| Output Voltage | 5V |
| Current | 3600mA |
| Input Frequency | 60HZ |
| Efficiency | 82% |
| Outlets | 2 sockets & 2 USB-A ports |
| Dimension | 41*31*112mm |
| Certification | ETL |
| MOQ: | 200pcs |
| Price: | USD5.17/pcs |
| Standard Packaging: | PE bag & Carton |
| Delivery Period: | 25-35 days |
| Payment Method: | T/T |
| Supply Capacity: | 15 Million sets per Year |
120VAC 18W USB Socket With Two USB Interfaces For Medicine Cabinet ETL
Product Features
Snap Structure, Hidden Installation
Supports dual USB interfaces
100% Full Load Aging Test
Built-in Output Cable
30,000 Hours Warranty
Short Circuit, Overload, Overvoltage Protection
Model: LSB18-12AC-US
Input Voltage: 12/24V
Current: Max 5A
Power: 60/120W
Sensor distance:0-8cm
Dimension: 41*31*12mm
Cust: Support
| Model | LSB18-12A-US |
| Power | 18W |
| Input Voltage | 120V |
| Output Voltage | 5V |
| Current | 3600mA |
| Input Frequency | 60HZ |
| Efficiency | 82% |
| Outlets | 2 sockets & 2 USB-A ports |
| Dimension | 41*31*112mm |
| Certification | ETL |